Zbliżają się Święta… jak co roku o tej porze każdy zastanawia się co wybrać na prezent może. Tak mi się fajnie zrymowało! :p A tak na poważnie – szał zakupów i pustka w głowie. To najgorsze co może nam się teraz przytrafić. Dlatego postanowiłam napisać, jakie ja mam pomysły dla młodszych i starszych. Może wam nasunę jakiś prezent na myśli i ułatwię świąteczne planowanie. Jestem za prezentami, które nie będą kosztować fortuny, a ucieszą każde dziecko. Zaczynajmy!

DLA

1,5-2 lata

Puzzle pinezki do ćwiczenia chwytu małych rączek oraz pierwsza kolorowanka, z grubym obrysem w sam raz dla początkującego malarza.

 

3-5 lat

Powolne wchodzenie w świat przedszkolnych murów otwiera przed nami wiele możliwości:

od tych najprostszych kolorowanek po ćwiczenie szlaczków i pisanie liter

 

a także ciekawej odmiany kolorowanek – kolorowanie po odpowiednich symbolach.

 

Możemy także sprezentować dzieciom nietypowe karty do gry w Piotrusia, dzięki którym będziemy przy okazji uczyć milusińskich przeciwieństw, synonimów czy godzin,

lub znaleźć książeczki z zadaniami dedykowane specjalne dla wieku – dla was przykład pakietu dla 5-latka

Jeżeli nie chcemy typowych „kolorowanek” możemy także pokusić się o kupno wycinanek czy zeszytów do tworzenia prac plastycznych.

 

Kolejna opcja to książki do poczytania na dobranoc pełne mądrych opowieści z morałem.

 

Dla miłośników konkretnej bajki gadżety opatrzone postaciami z bajek, np. z Krainy lodu

6-latk i więcej

Możemy śmiało zaserwować łamigłówki

coraz dłuższe opowieści na dobranoc. Szczególnie polecam serię z Tappim! To wprost wspaniała książka. Dzieci ją uwielbiają! Przygody dobrego wikinga z świetnymi dialogami sprawią frajdę nie tylko dzieciom, ale i rodzicom ;). Książka naprawdę potrafi zaciekawić! A dzięki temu, że jest ich cała seria, możemy sięgać po kolejne i kolejne książki!

Jeżeli chcemy dzieci zarazić ciekawością świata i chęcią do nauki doskonałym pomysłem są  eksperymenty dla małych odkrywców.

Doskonałą zabawą dla całej rodziny mogą okazać się kalambury!

Od 8 lat

Zachęcajmy uczniów do czytania! Tutaj przykłady książek przygodowych, które spodobają się każdemu dziecku.

 

Dla rozwijania umiejętności logicznego myślenia polecam także serię zadań, które ciekawie są zaprezentowane na pojedynczych kartkach, a dodatek sucho ścieralnego mazaka sprawia, że dzieci mogą rozwiązywać je bez końca.

Przykładów mogłabym podać jeszcze wieleee. Nie zaprzątałam wam głowy grającymi, kolorowymi i ruchomymi zabawkami, bo tego na rynku jest całe mnóstwo. Myślę sobie jednak, że w dobie tak szerokiej komputeryzacji, ciągłego dostępu do Internetu poprzez telefony czy tablety dzieciakom tym bardziej warto dać coś, co nie świeci tysiącem kolorów, tylko budzi wyobraźnię dziecka i uczy go czegoś pożytecznego. W dzisiejszym świecie niestety zapomina się o tym, że najważniejsze to posiadać umiejętności, a nie obejrzeć kolejną nową bajkę czy zagrać w kolejną grę. To my, DOROŚLI, powinniśmy pokazywać dzieciom, że świat książek jest fajny i do tego bardzo gorąco was zachęcam. A dlaczego padł wybór na takie prezenty? Nie ma tu miejsca na zbieg okoliczności! Wszystkie te rzeczy możecie zakupić w moim ulubionym dyskoncie – aros.

Mam nadzieję, że spodobały się Wam moje propozycje.