W dobie Internetu zakupy on-line to nic dziwnego. Coraz więcej osób chętniej zasiada w fotelu, niż przemierza alejki –entego sklepu. Allegro, księgarnia czy inna strona sklepu internetowego. Zamówienie do sklepu stacjonarnego… Empik? Tyle możliwości, a wybór należy do nas. Gdzie najlepiej kupować książki? Co po niektórzy „specjaliści” powiedzą: „Ja to wpisuję w ceneo i samo mi pokazuje gdzie najtaniej…”. I tak i nie. Ceneo nie bierze pod uwagę wszystkich stron internetowych. Pokazuje te, które dopłacają za to by znaleźć się na liście tych „najbardziej okazyjnych”.

Chciałam wam przedstawić pewien dyskont książkowy. Tak jak po tytule pewnie się domyślacie jest to AROS. Tak, chciałam was gorąco zachęcić do zakupów książek (ale nie tylko) właśnie tam. Dlaczego? Po pierwsze chcę nadmienić, że nie mam nic wspólnego z tym dyskontem i żadnej korzyści z tej reklamy nie przyjmuję. Po prostu jestem zwykłym szarym człowiekiem, który poszukuje, gdzie najtaniej zdobyć to i owo. Otóż stronę internetową tego dyskontu książkowego poleciła mi psycholog z przedszkola mojej córy. Pierwsze zamówienie, jak to zawsze ten „pierwszy raz” było małe i robione troszkę z obawą, ale wszystko potoczyło się pomyślnie, więc już teraz dość często robię tam zakupy. Korzystanie z tego sklepu jest o tyle fajne, że dość często możemy zastać tu promocje. To na konkretne pozycje, np. jednego konkretnego wydawnictwa. Ale często są też promocje na cały asortyment. Warto „polubić” dyskont na fb, bo tam często ukazuje się kod promocyjny, po którego wpisaniu mamy np. 10% taniej na całe zakupy. Często korzystam z dobroci takich okazji wink.

Co możemy kupić w Arosie? A no bardzo wiele. Typowe książki do poczytania dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Poradniki, albumy, ale także puzzle i gry planszowe. Asortyment jest dość spory i ciągle się powiększa. Obecnie nawet możemy zakupić tam artykuły papiernicze, biurowe i szkolne. Farby, kredki, kolorowanki – cały asortyment dla małych artystów.

Dla mnie jedynym minusem tej strony jest to, iż nie możesz sobie ustalić kolejności przeglądania – posortować „od najniższej ceny”. Czasem przeglądanie dziesiątki stron – najczęściej przemęczam się tak z pozycjami dla dzieci – trwa bardzo długo. Brakuje mi także przykładowego zdjęcia środka książki – kupując bajki dziecku, chcę wiedzieć czy pół strony zajmuje obrazek, jakiej wielkości jest tekst.

Polecam gorąco tą stronkę. Jeżeli będziemy dobrze obserwować promocje na fb to możemy kupić produkty nawet o 40-50% taniej.