Ktoś może pomyśleć, że zakupy w aptece internetowej to przesada. „Za dużo zachodu, a korzyści tyle co nic. Wolę iść do apteki kupić co mam kupić i wyjść. A przez Internet to nie wiadomo czy syropy nie przyjdą potłuczone, a w ogóle dodatkowo za przesyłkę płacić… To się pewnie nie opłaca”.

Otóż opłaca się! Wg mnie i to bardzo! Wiadomo zawsze można polemizować. A to zależy do jakiej apteki pójdziesz… Przecież internetowych aptek też jest kilka/kilkanaście. Jak zawsze do nas należy wybór. Mogę podać wam kilka przykładów, gdyż kilka produktów w krótkim czasie miałam okazję zakupić zarówno w aptece stacjonarnej, jak i internetowej.  Więc myślę, że takie porównanie cen będzie jak najbardziej adekwatne. W aptece internetowej kupno syropu PelBez taniej o 3 zł, tran Mollersa (udało mi się kupić w promocji) aż o 10 zł taniej, tabletki Neosine 8 zł taniej.

Wiadomo przed pierwszym razem zawsze są obawy. Ale naprawdę nie ma się czego bać. Od kilku lat zamawiam już w aptece internetowej aptekagemini. Paczkę otrzymuję maksymalnie do 2 dni od opłacenia. Wszystkie produkty są zawsze solidnie zapakowane w folię bąbelkową. Fakt koszt dostawy to 12 zł. Jednakże oszczędzając średnio 7 zł na każdym produkcie to już przy kupnie 2 produktów mamy opłaconą przesyłkę (o tyle więcej zapłacilibyśmy w aptece stacjonarnej).

Czasem zdarza mi się zrobić w aptece stacjonarnej zakupy. Wiadomo, co jak co, ale leków na receptę nie kupisz przez Internet. Mimo wszystko uważam, że zapasy, które robię na okres jesienno-zimowy (probiotyki, wit.C, polopiryna, syropy na odporność itp.) naprawdę opłaca się zakupić przez Internet. Skoro mogę zaoszczędzić na tym, co i tak mam zamiar kupić to, czemu nie skorzystać? A potem w razie choroby, gdy muszę wykupić antybiotyk. Wiadomo w aptece stacjonarnej to nie muszę już nic innego (bo probiotyk, witaminy już mam w domu). Z apteki wychodzę płacąc powiedzmy 30 zł zamiast 80 zł. Poza tym przez Internet na spokojne mogę rozeznać się w asortymencie apteki, porównać składy. Na bieżąco śledzić promocje. Myślę, że są to niepodważalne atuty, które dają przewagę aptece internetowej nad stacjonarną.

A w kolejnym poście dokładne zestawienie apteka stacjonarna vs apteka internetowa. Przekonacie się ile można zaoszczędzić na zakupach internetowych cool.