Moje oczy uświadczą mocnego makijażu jedynie na wielkie okazje, zazwyczaj są to wesela. Natomiast, na co dzień używam jedynie maskary, a to i też nie zawsze. Na szczęście natura obdarzyła mnie dość gęstymi i czarnymi rzęsami, także podkreślać aż tak ich nie muszę. Nie mniej jednak był okres, w którym codziennie obowiązkowo na rzęsach pojawiała się maskara. A na koniec dnia przecież trzeba było ją zmyć.

Używałam zwykłych płynów micelarnych do demakijażu oczu. Mniej lub więcej trzeba było oczy potrzeć, by resztki tuszu odlepiły się od rzęs. Po okresie codziennych batalii zauważyłam, że rzęsy nie tyle się przerzedziły, co po prostu stały się krótsze. Codzienne tarcie płatkiem mechanicznym z produktem do demakijażu sprawiły, że się po prostu połamały.

Wtedy przyszedł czas na zmianę podejścia do demakijażu oczy. Zeszło się to, na moje szczęście, z wejściem na rynek nowej marki produktów naturalnych. Firma SENKARA urządziła konkurs, by rozpromować markę, a do wygrania był właśnie olejek do demakijażu. Wzięłam w nim udział i wygrałam! Olejek przywędrował do mnie w zgrabnym pudełeczku i od razu poszedł w użycie. Pierwsze moje spostrzeżenia były bardzo pozytywne. Bałam się ciężkiego, tępego oleju, który jeszcze bardziej nadszarpnie zdrowie mych rzęs. Na szczęście! Moje obawy się nie spełniły. Otrzymałam olejek w poręcznym szklanym opakowaniu z pipetką, dzięki której aplikacja była bardzo prosta. Zmywanie zazwyczaj przebiegało dwuetapowo – 2 razy nakładałam na oczy olejek, masowałam nim delikatnie oczy, spłukiwałam wodą, delikatnie osuszałam okolice oczu płatkiem i ponownie nakładałam olej i zmywałam go wodą. Taki proces był wystarczający, by moje rzęsy były czyste. Po około miesiącu zauważyłam, że moje rzęsy stały się dłuższe i mocniejsze.

Olejki do demakijażu polecam każdej kobiecie. Demakijaż oczu olejami jest bardzo przyjemny, w moim odczuciu dużo mniej inwazyjny niżeli przy użyciu płynów do demakijażu oczy. Olejki firmy SENKARA (zarówno do demakijażu oczy, jak i twarzy) przypadły mi bardzo do gustu. Było to moje pierwsze zetknięcie z demakijażem olejami, na tyle trafne i efektowne, że oleje na stałe zagościły w mojej kosmetyczce. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie innego sposobu demakijażu.

Dziękuję bardzo firmie SENKARA za to, że jest! To jej produkty popchnęły mnie w kierunku demakijażu olejami. Rok temu się to wszystko zaczęło i trwa po teraz laugh

Znacie firmę SENKARA? Polecam gorąco! Dziś i jutro (02.-03.02.) -25% na ich produkty polecam zajrzeć na stronę!