Cześć Kochani! Jak dobrze wiecie już jutro przed nami jedyny taki piątek w roku – Black Friday. Amerykańska tradycja zawitała także do Polski. W tym dniu sklepy kuszą nas wielkimi obniżkami cen, wyprzedażami. Jak zwał, tak zwał. Z kolei w poniedziałek, Cyber Monday, ma charakteryzować się promocjami w sklepach internetowych. W telewizji, co roku możemy zobaczyć, jak Amerykanie chwalą się, jak wielkie promocje sklepy zaproponowały dla swych klientów. Ich zakupy to szalone wyrywanie sobie produktów w atrakcyjnych cenach, tłumy w sklepach, przepychanki, to tak jak u nas w Lidlach w trakcie walk o kurtki!laugh Rzeczywiście tam naprawdę są okazje. A jak to wygląda u nas? Czy możemy natrafić na atrakcyjne ceny produktów? Czy to tylko pic na wodę?

U nas udział w promocjach biorą m.in. drogerie (Hebe, Rossmann, Natura), sklepy obuwnicze (Deichmann), RTV/AGD (Media ekspert), wielobranżowe (Carrefour, Decathlon). Co mnie w tym roku rozbawiło? To, że Polak zawsze wie lepiej. I u nas już nie ma Black Friday, tylko Black Week. A co?! Bo kto Polakom zabroni?

Z własnego doświadczenia wiem, że aby się nie nabrać i być pewnym, że naprawdę trafiło się na okazje, warto obserwować ceny interesujących nas produktów kilka tygodni przed owym piątkiem. Niestety niektórzy sprzedawcy nie są uczciwi i sukcesywnie podnoszą ceny by w Black Friday obniżyć je do kwoty, która przed podwyżkami była zwykłą ceną, a teraz jest ekstra, mega obniżką lub 70% taniej. Wiecie doskonale, o co mi chodzi. Osobiście już na początku listopada zrobiłam sobie listę teoretycznych zakupów – spisałam dokładny model i cenę. Jeśli rzeczywiście będzie coś taniej to kupię, a jak nie, to nie. Rzeczy niezbędnych, nie będę kupować. Najwyżej z zakupami poczekam do „po świętach”. Już ostatnio sprawdzając w internetowym sklepie interesujące mnie buty, ich cena poszła o 200 zł do góry… Także no! Kochani bądźcie rozważni w tym zakupowym szale. Ostrożni i cierpliwi, bo pewnie kolejek do kas nie przeskoczycie.

Zrobicie w tym dniu zapasy na cały rok? Czy tylko kilka rzeczy, które się Wam przydadzą?  Piszcie koniecznie!  wink