Dzisiaj przychodzę do Was z kosmetykami do mycia włosów. Nie są to byle jakie produkty. Dla mnie wręcz idealne, bo mogę nimi umyć zarówno moją głowę, dzieciaków i mężowi też podrzucić. Żadnego nie uczulają, a skóry, jak i same włosy są czyste i bez żadnych oznak podrażnień. Ale o jakich kosmetykach mowa?

Szampony Cosnature

  1. POME GRANATE

Ten szampon miałam, jako pierwszy. Pojechałam z nami na urlop w góry. Był w użyciu codziennie,  zarówno u mnie, jak dzieciaków i męża. Wiecie, jak jest. Po całym dniu w górach – a było goooorąco, człowiek musiał się wyszorować.

INCI: aqua, coco-glucoside, sodium cocosulfate, sucrose, betaine, sodium chloride, citric acid, glyceryl oleate, ounica granatum seed oil, parfum, limonene, citral, linalool, geraniol, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate, lecithin, ascorbyl palmitate, sodium benzoate aqua, coco-glucoside, sodium cocosulfate, sucrose, betaine, sodium chloride, citric acid, glyceryl oleate, ounica granatum seed oil, parfum, limonene, citral, linalool, geraniol, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate, lecithin, ascorbyl palmitate, sodium benzoate

Oparty jest o średniej mocy detergenty. Dla wielu pewnie ważną informacją będzie, że BRAK  tutaj Cocamidopropyl Betaine, na który coraz więcej osób jest uczulony. Mamy tutaj kilka olei. Betainę wysoko w składzie, która nawilża słowa. Naturalny zapach.

Skład całkiem zgrabny, bez zbędnych wypełniaczy. Naturalny. U nas dobrze się sprawdzał.

U mnie, gdy stosowałam go przy każdym myciu, po 4-5 razach zaczynałam odczuwać przeemolientowanie – włosy stały się takie ciągnące i bez życia.

 

Koszt

Za 200 ml zapłacimy 16,99 zł w drogerii Hebe. Jednak bardzo często na całą serię są promocje, także warto śledzić aktualności.

 

2. AVOKADO & ALMOND

Awokado ma delikatniejszy zapach, to na pewno. Także dobrze myje. Wydaje mi się mimo wszystko minimalnie bardziej wydajny. Zaczęłam stosować go w okresie jesienno-zimowym i bardzo ładnie kondycjonuje moje włosy, właśnie teraz, gdy w okresie grzewczym skłonne są do przesuszania.

INCI: aqua, coco-glucoside, sodium coco-sulfate, sucrose, pca glyceryl oleate, glyceryl oleate, glycerin, hydrolyzed sweet almond protein, persea gratissima fruit extract, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate, lecithin, ascorbyl palmitate, sodium chloride, citric acid, parfum, linalol, benzyl alcohol, benzyl salicylate, limonene, sodium benzoate.

Składowo bardzo podobnie do wersji z granatem. Oczywiście mamy zastosowane inne oleje. Ale baza myjąca, jak i zawartośc gliceryny, tutaj wszystko jest tak samo. Dodatkowo wzbogacony jest szampon o proteiny.

 

Koszt

Jest nieznacznie wyższy, od swego porzednika. Za 200 ml zapłacimy 18,99 zł.

 

Co ważne!

Kosmetyki są wegańskie

Posiadają certyfikat Natrue – potwierdzający naturalny skład (w tyn także zapach).

 

Szampony bardzo dobrze sprawdzają się dla całej rodziny. To taki mój pewniak do zabrania na urlop.